Praca biurowa wymaga obsługi wielu urządzeń elektronicznych, bez których ciężko się obejść. Przede wszystkim jest to komputer w wersji stacjonarnej lub mobilnej, drukarka, skaner, ksero czy nawet faks. Ich zakup może być sporym obciążeniem finansowym.

Na czym polega dzierżawienie drukarki?

dzierżawa drukarekNiektóre urządzenia biurowe są naprawdę drogie, ponieważ są wysoce zaawansowane technologicznie. Na szczęście nie zawsze ich zakup jest koniecznością, ponieważ powstaje coraz więcej firm, które świadczą usługi wynajmu lub dzierżawy takich urządzeń. Najpopularniejsza jest dzierżawa drukarek, ponieważ bez niej nie da się generować dokumentów księgowych takich jak faktury, rachunki czy korekty. Zakup drukarki dobrej jakości, która pozwoli na  wydruki czarno – białe i kolorowe w ilości nawet kilku tysięcy miesięcznie, to koszt nawet kilku – kilkunastu tysięcy złotych. Jeżeli przedsiębiorca zdecyduje się na dzierżawę drukarki, to pozostanie mu w kieszeni spora suma pieniędzy. Miesięczny koszt dzierżawy to około trzydzieści – pięćdziesiąt złotych, a można z niej korzystać przez długie lata. Co najważniejsze, firmy udostępniające drukarki, pokrywają koszty napraw urządzenia oraz wymiany tuszy czy tonerów. Wynika to z warunków umowy, ale oczywiście jest możliwość jej zmiany. Takie usługi są wyjątkowo atrakcyjne dla niejednej firmy, ponieważ koszty związane z zakupem materiałów eksploatacyjnych do drukarki mogą rocznie wynosić nawet kilka tysięcy złotych. Ponadto klienci mają do wyboru nowoczesne drukarki najlepszych producentów.

Obok komputera i telefonu, drukarka jest jednym z najważniejszych urządzeń niemalże w każdej firmie. Można ją kupić za kilkaset złotych w sklepie ze sprzętem elektronicznym, ale jej wydajność będzie dość niska, a jakość wydruków nie zawsze zadowalającą. 

Kategorie: Usługi