Gumy dzielą się na wiele typów. Najpopularniejszym sposobem podziału jest podział ze względu na właściwości danego tworzywa. Typ gumy o którym mowa jest wykorzystywany zarówno do produkcji zabawek dla dzieci, a także w przemyśle. Ma właściwości, które zadowalają tak naprawdę bardzo dużą ilość branż. Jest inaczej nazywa nitylem. Mówi się również o gumie olejoodpornej, co także jest prawdą.

Guma termicznie i olejoodporna

guma NBRPrzede wszystkim jej odporność na zrywanie oraz trwałość to główne zalety tej gumy. Jednak określa się ją mianem olejoodpornej. Co ciekawe, guma NBR staje się coraz mocniejsza, jeśli ma kontakt z olejami. Oczywiście poza nimi, odporna jest też na benzynę, olej napędowy i kleje. Jej zaletą jest to, że można z niej korzystać w dużym zakresie temperaturowym. Specjaliści i technolodzy mówią, że ten typ gumy wytrzymuje temperatury od minus pięćdziesięciu do stu pięćdziesięciu pięciu stopni Celsjusza. Właśnie dlatego często produkuje się z niej gumowe kaczki, które wykorzystywane są przez dzieci podczas kąpieli. Jest stosowana także w maszynach, które pracują z użyciem wysokiej temperatury, na przykład jak prasy hydrauliczne, napędzane parą technologiczną. Guma NBR bez wątpienia jest także bezpieczna dla zdrowia. Nie było przypadków, że zabawki z niej stwarzały jakiekolwiek zagrożenie dla zdrowia dziecka. Nie rozpuszcza się nawet w rozcieńczalnikach.

Produkcja tych gum jest bardzo podobna do produkcji gumy SBR. Jednak w procesie produkcyjnym następuje moment tworzenia ostatecznej mieszanki i wtedy trzeba korzystać już z osobnych kotłów. Jej zastosowanie jest szerokie. Można powiedzieć, że ten typ gumy jest czymś, z czego korzysta wielu inżynierów, tworząc produkty zarówno dla dzieci, jak i dla przemysłu wszelkiego rodzaju.