Dla osób, które nie są amatorami wielogodzinnego przesiadywania przed komputerem i grania w ulubioną strzelankę czy wyścigi samochodowe, zupełnie nie zrozumiałe jest inwestowanie w drogi fotel gamingowy czy specjalne akcesoria do komputera dla graczy. Dla takich osób różnica między krzesłem biurowym, a tym dedykowanym dla graczy to tylko kwestia wyglądu, wygórowanej ceny oraz dobrego marketingu.

Czym różnią się fotele gamingowe?

obrotowy fotel gamingowyNawet osoby, które na co dzień nie spędzają zbyt wiele czasu przed komputerem, grając w gry, docenią wygodę fotela dla graczy, jeśli wiele godzin pracują przy biurku. Ich wygoda i komfort, jaki odczuwamy podczas siedzenia jest warta odrobinę wyższej ceny. Na pierwszy rzut oka zauważamy różnicę w wyglądzie między krzesłem biurowym a gamingowym. Tradycyjne krzesła maja zwykle bardzo prosty, elegancki design, natomiast obrotowy fotel gamingowy jest bardzo specyficzny i wyglądem oraz kształtem przypomina wnętrze samochodu wyścigowego. Ich kubełkowy kształt ma za zadanie nie tylko dobrze wyglądać, ale także dawać niesamowitą wygodę i stanowić solidna podporę dla kręgosłupa podczas wielogodzinnych rozgrywek. Kolejną różnicę znajdziemy w kwestii podłokietników – klasyczne krzesła mogą nie mieć ich wcale, natomiast w siedziskach dla graczy to niezbędna rzecz, która dodatkowo jest regulowana w każdej możliwej płaszczyźnie, aby zapewnić jak największy komfort dzięki możliwości dostosowania tego elementu do swoich potrzeb i wymiarów. Ich cena jest wyższa niż tradycyjnych krzeseł biurowych, jednak jest to wynik szczególnej staranności wykonania i dbałości o najwyższy komfort użytkownika.

Amatorzy wielogodzinnego grania na komputerze z pewnością marzą o wysokiej jakości fotelu gamingowym, w którym kręgosłup ani nadgarstki nie są narażone na ból. Choć cena tego rodzaju mebla jest odrobinę wyższa i za najtańsze warianty trzeba zapłacić około 300 złotych, to warto ponieść te koszty, by uniknąć zwyrodnień związanych z wielogodzinnym siedzeniem przy biurku na nieodpowiednim krześle.