Idealna cera, to cera zadbana. Kobiety dokładają wszelkich starań, by ich skóra, bez względu na okoliczności, zawsze wyglądała dobrze. Nie jest to jednak łatwe – należy dbać o swoją cerę, by zapewnić jej idealny wygląd każdego dnia. Dobrym sposobem na utrzymanie jej w dobrej kondycji jest korzystanie z zbawiennego działania kwasów kosmetycznych.

Czy warto złuszczać martwy naskórek? 

złuszczanie kwasami ŁódźW okresie jesienno-zimowym nasza skóra narażona jest na wiele uszkodzeń. W tym sezonie najlepiej jest zdecydować się na złuszczanie martwego naskórka. Istnieje wiele skutecznych metod, jednak najpopularniejszą z nich są kwasy. Ich nazwa odstrasza wiele kobiet, jednak nie są to kwasy, które mogłoby zaszkodzić naszej skórze. Wiele kobiet używa ich samodzielnie, jednak aby uniknąć niechcianych efektów ubocznych, najlepiej udać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego. Jeśli interesuje nas profesjonalne złuszczanie kwasami Łódź to dobry wybór. To tam kosmetyczki i kosmetolodzy dołożą wszelkich starań, by dobrać kwas odpowiednio do naszej cery. Wiele kobiet, które korzystają z tego zabiegu, chwali sobie jego skuteczność. Oczyszcza on skórę, zamyka pory, złuszcza stary naskórek i pozwala skórze odżyć. Najlepiej korzystać z kwasów w okresie jesienno-zimowym, ponieważ skóra po zabiegu jest bardzo wrażliwa na promienie słoneczne. W tym okresie jest ona również bardziej podatna na wszelkie działania, są one efektywniejsze. Kwasy zalecane są również osobom z problemami trądzikowymi – ich działanie zmniejsza wydzielanie sebum oraz pozbywa się przebarwień. 

Skóra naszej twarzy poddana jest codziennie działaniu warunków atmosferycznych. Promienie słoneczne czy chłód mają na nią duży wpływ. Warto jest więc dbać o jej kondycję, regularnie poddając się zabiegom kwasowym, które przywracając koloryt i prawidłową pracę gruczołów łojowych.