Wiele osób nie ma świadomości, jaki jest najlepszy moment na rozpoczęcie zacierania. W przypadku wykonywania testu odcisku buta, najlepszy jest moment, gdy po wejściu na powierzchnię ślady butów pozostawią odcisk o głębokości od dwóch do czterech milimetrów. Pierwszy etap służy łączeniu warstwy utwardzającej z betonem. Jak przebiegają kolejne etapy zacierania oraz w jaki sposób wybrać najbardziej odpowiedni sprzęt do takich zadań?

Stosujemy nowoczesne zacieraczki do betonu

elektryczna zacieraczka do betonuKolejne etapy zacierania powinny być wykonywane w odpowiednich odstępach czasu, które są uzależnione od panującej temperatury, w celu uzyskania jednolitej powierzchni o szklistym połysku. Najlepszym wyborem będzie elektryczna zacieraczka do betonu. Takie mechaniczne urządzenia warto stosować w celu uzyskania wyższego poziomu wydajności oraz lepszej jakości wykonanej w ten sposób posadzki. W wyniku szlifowania narzędziami diamentowymi beton może stać się powierzchnią dekoracyjną oraz błyszczącą. Dodatkowo jest ona znacznie łatwiejsza do utrzymania w czystości. Takie podłoże staje się o wiele bardziej odporne na ścieranie, nawet w przypadku intensywnego użytkowania i nie trzeba się martwić o ewentualne uszkodzenia, ponieważ jest to wyjątkowo odporny beton na uszkodzenia mechaniczne. Warto więc zapoznać się z takim rozwiązaniem i wziąć pod uwagę możliwość zastosowania zacieraczek oraz szlifowania betonu.

Zarówno łopatki zacierające, jak i dyski zacierające są to elementy maszyn do zacierania betonu. Metalowe oraz plastikowe talerze czy łopatki służą do zacierania betonu oraz do wcierania posypek utwardzających. Są przydatne zarówno w przypadku wykonywania nowych posadzek, jak również do odnawiania starych. Na rynku dostępne są różnorodne modele elektrycznych zacieraczek, a także akcesoriów przystosowanych do nich.