Od ubiegłego roku uczę się w jednej z najbardziej prestiżowych szkół kosmetycznych, na specjalności wizaż. Makijaż jest obecnie moją największą pasją i okazało się, że mam do jego wykonywania naturalne predyspozycje. Co ciekawe, po raz pierwszy za kolorową kosmetykę chwyciłam dopiero będąc w liceum. Wcześniej makijaż był dla mnie czarną magią.

Makijaż oka przy użyciu matowych cieni

matowe cienie do powiek paletaBędąc w liceum moja przyjaciółka, będąca wielką fanką wizażu, zaraziła mnie swoją pasją. Wcześniej nigdy się nie malowałam, ale w liceum odkryłam nowe możliwości tworzenia piękna przy użyciu kilki kosmetyków. Każda wizażystka ma jakąś ulubiony element w makijażu, w moim przypadku jest to oko. Uważam, że pięknie wymalowane i wytuszowane potrafi całkowicie zmienić kobiecą twarz. Uwielbiam mieszać kolory, dlatego mam w domu mnóstwo cieni. Do tej pory koncentrowałam się na kolorach błyszczących i metalicznych, niedawno jedna odkryłam, że piękne oko można uzyskać przy wykorzystaniu cieni matowych. Mój już i tak obszerny kuferek wypełniły więc matowe cienie do powiek paleta kolorów zaś jest bardzo szeroka. Mam praktycznie wszystkie kolory tęczy, w przeróżnych odcieniach. Mimo tego, że jeszcze nie jestem dyplomowaną kosmetyczką, to mam kilka klientek, które ostatnio podłapały moją pasję do matowych, wyrazistych kolorów i chętnie zgadzają się na tęczowe oczy. Wbrew pozorom,  w efekcie końcowym oczy wcale nie wyglądają krzykliwie i wyzywająco, tylko wręcz przeciwnie.

Upiększanie oka stało się czymś, co wykonuje najchętniej, jak chodzić o cały makijaż. Zabawa kolorami i fakt, że w efekcie końcowym cała twarz się zmienia dzięki wymalowaniu oczy, daje mi największą satysfakcję. Ostatnio najbardziej lubię cienie matowe, które pozwalają tworzyć barwne makijaże.

Kategorie: Medycyna