Na rynku dostępne mamy wiele rodzai herbat. Przede wszystkim najbardziej znane wszystkim zielone i czarne herbaty, jednak warto wspomnieć o innym ciekawym rodzaju. Jest nim pu erh, czyli herbata o ziemistym aromacie, jednak z fascynującymi właściwościami sprzyjającymi naszemu zdrowiu i odchudzaniu.

Właściwości niezwykłej herbaty pu erh

herbata czerwona pu erhJak wiadomo klasyczne herbaty jak czarna i zielona również mają szereg wartości pozytywnie wpływających na nasze ciało. Jednak obecnie jedną z ciekawszych opcji jest herbata czerwona pu erh, która zdobywa coraz większą rzeszę fanów nie tylko ze względu na oryginalny smak, ale również na właściwości odchudzające i zdrowotne. Zanim jednak sięgniemy po naszą pierwszą czerwoną herbatę pamiętajmy, iż u erh jest tym bardziej wartościowym im dłużej leżakował. Dlatego najznamienitsze opcje mają nawet 20 lat. To prawdopodobnie najbardziej aromatyczna herbata, która jest poddawana lekkiej fermentacji, która zostaje przerwana, gdy listki na końcach stają się lekko czerwone. Poza tym, iż czerwona herbata jest idealna na odchudzanie warto pić ją w momencie, gdy się przejemy, a także może nas pobudzić w związku z zawartością kofeiny. Pu erh wykorzystywany jest również po to, aby zapobiegać infekcjom i leczyć już istniejące. To wszystko dzięki mieszance polifenolowej. Warto spróbować tej wyjątkowej herbaty, która niegdyś uważana była za niezbyt dobrej jakości produkt. Obecnie jest to rarytas dla koneserów herbaty.

Wyjątkowość czerwonej herbaty sprawia, iż coraz więcej osób ją pije. Dzięki jej właściwościom przyspieszamy procesy trawienne, a dzięki temu mamy lepszą przemianę materii. Skutecznie pomoże nam przy odchudzaniu, a także przy problemach z infekcjami. To ciekawy produkt warty spróbowania chociaż raz.

Kategorie: Usługi